Tato strana: 1968 - 1986 - 1987 | Následující strana
25. Května, 1968V Melbourne, v nemocnici Bethlehem se v 11 hodin dopoledne narodilo dítě jménem Kylie.
1980
Kylie získává první profesionální roli v australském seriálu The Sullivans, který se odehrává za světové války, a kde hraje holandského sirotka jménem Carla. Předtím, než byl seriál odvysílán, vystupuje v dalším, nazvaném The Skyways. Děj se odehrává v okolí letiště a bratrem je jí Jason Donovan.
1984Kylie se účastní natáčení seriálu The Henderson Kids, kde vystupuje jako rozpustilé děvče Charlotte Kernow. Kylie na režiséra Alana Hardyho natolik zapůsobila, že si na ni o další dva roky při konkurzu na Neighbours vzpomněl. Peníze vydělané z natáčení The Henderson Kids investovala do vlastní demonahrávky, kde plánovala nazpívat Dim All The Lights od Donny Summer, New Attitude od Patti Labelle a Just Once od Quincy Jones. Návštěva nahrávacího studia však skončila neúspěchem.
1985Rok 1985 se nese ve znamení dalších dvou seriálů. Kylie účinkuje v jednom z dílů The Zoo Family, jež byl nazván po její roli - "Hrozná Yvonne" (Yvonne The Terrible). Poté vystupuje v minisérii Fame And Misfortune, kde hraje vedlejší roli. Nakonec se vrací do školy, aby dodělala HSC (Higher School Certificate) a zároveň pracuje na částečný úvazek ve videopůjčovně.
1986Téměř osmnáctiletá opouští školu a přijímá roli automechaničky Charlene Mitchell v Neighbours. Natáčení začíná 24. Února 1986. Před tím, než Kylie kontrakt podepsala, byl kvůli ubývající sledovanosti seriál málem ukončen. Konkurenční kanál Channel 10 však tuto hrozbu odvrátil a tak mohli sousedé z Ramsay Street, z předměstí Melbourne pokračovat dále. Kyliina původní dvanácti-měsíční smlouva byla díky úspěchu několikrát prodloužena a její role se stala neodmyslitelnou součástí po dva a půl roku.
Se sestrou Dannii vystupuje v pořadu Young Talent Time, kde nazpívaly duet Sisters Are Doing It For Themselves. Kromě Kylie se na večírku objevilo několik dalších začínajích hvězd z Neighbours. Podobná sestava účinkuje na benefičním koncertu pro melbournský fotbalový klub. Nadšený dav touží po přídavku a tak nepřipravená Kylie zpívá svou oblíbenou píseň Locomotion, netušíc, o jaký znovuobjevený hit se za pár měsíců zaslouží.
Tato strana: 1968 - 86 - 1987 | Následující strana
NezařazenoNeighbours stává nejúspěšnějším australským seriálem.
BřezenKylie se stala nejmladší herečkou, která obdržela cenu Silver Logie a titul nejoblíbenější australská herečka.
Červenec
27. července vydává Kylie svůj první singl s názvem Locomotion. Jedná se o remake písně z 60. let, který nazpívala zpěvačka Little Eva. Skladbu nechala nejprve ohodnotit Amandou Pelman a Garym Ashleyem z Mushroom Records. Poté získala souhlas od Michaela Gudinskiho.
Locomotion se dostává na No. 1 a zůstává zde 7 týdnů.
ZáříKylie získává za prodej Locomotion platinovou desku. Do Londýna odjíždí podepsat smlouvu se známými producenty Michaelem Stockem, Mattem Aitkenem a Petem Watermanem.
ŘíjenNeighbours se v Anglii stává nejúspěšnějším seriálem. Oproti tomu Locomotion je v Austrálii nejprodávanějším singlem desetiletí.
ListopadLocomotion se dostává na první pozici v Novém Zélandu a Hong Kongu a stává se tak prvním mezinárodním No. 1 pro Mushroom Records.
Prosinec29. Prosince vydává Kylie v Anglii i Austrálii druhý singl, který nese název I Should Be So Lucky. Kvůli náročnému programu natáčení Neighbours nebyl dosud natočen videoklip. Místo toho odvysílal pořad Late Late Breakfast Show 25. Prosince video, které bylo pořízeno při Kyliině návštěvě v Sydney. Klip zachycuje Kylie sedící v kabrioletu BMW.
Tato strana: 1968 - 86 - 1987 | Následující strana
